שדרוג GigE Vision למהירויות של 5,10,25 GigE

טכנולוגיית GigE Vision קיימת בתחום ה- Machine Vision מאז שנת 2006 וניתן לומר בוודאות שהיא שימשה במשך השנים לשדרוג משמעותי במערכות ויז'ן.
לאחרונה ממשק GigE Vision משודרג לקצבים מהירים של 5,10 ואף 25 GigE.

מדוע שדרוג זה חשוב כל כך?

חשוב להבין את הרקע. בשנת 2006 התאגדו 12 חברות ויצרו את ממשק ה GigE על מנת לתת תשובה לממשק אמין לקצב ולרזולוציה שהיו נפוצים בזמנו. ממשק אמין זה היה בשימוש לטווחים ארוכים של עשרות מטרים באמצעות כבל רשת פשוט. הממשק בהחלט תפס תאוצה ומערכות ויז'ן רבות התבססו עליו. מערכות שקיימות היום ומתפקדות באינספור מפעלים ומכונות.

עם הוספת האפשרות של Power over ethernet הממשק אף הפך לממשק מבוקש עוד יותר מכיוון שאפשר בכבל אחד ויחיד להעביר מידע, לשלוט במצלמה ולספק לה את המתח הנדרש.
לממשק תקן ברור וידוע שכיום למעלה מחמישים חברות המייצרות מצלמות נצמדות אליו. דבר שהופך ממשק זה לדבר נוח ושכיח.

במקביל במשך השנים התפתחו הסנסורים השונים. הרזולוציות גדלו לעין שיעור וכך גם הקצב, מה שהגדיל בצורה משמעותית ביותר את רוחב הפס הנדרש מהמצלמות.

אכן במקביל התפתחו גם ממשקים אחרים מהירים כגון USB3, Coexpresss אך ממשק ה GigE כבר היה נפוץ ביותר והמבנה הפשוט של תקשורת רשת, חוסר הצורך בכרטיסי Frame Grabber והיכולת לעבוד במרחקים כמעט ללא הגבלה עשו את שלהם.

למעשה כבר משנת 2011, מה שמכונה ורסיה 2.0 של GigE Vision תומך בקצב של 5,10,25GigE כמו גם פונקציות נוספות שהחשובה בהן היא סנכרון PTP בין מצלמות (IEEE1588).

חברת אסיו ויז'ן משווקת את סדרת המצלמות של GenieNano של חברת Teledyne Dalsa . שווה להתרכז במצלמות אלה מכיוון שלמרות שהממשק שלהן הוא 5GigE, מצלמות אלו, באמצעות תכונת ה TurboDrive, מגיעות לקצב הקרוב מאוד ל 10GigE.

למצלמות של Teledyne Dalsa שתי תכונות ייחודיות:

T2IR – Trigger to Image reliability – מה זה בעצם? שווה צפיה קצרה:

 
 

Turbo-Drive – למעשה ה Turbo Drive מאפשר להשתמש בתשתית הכבלים הקיימת היום שנבנתה במערכות לפורמט 1GigE עבור מצלמות מהירות עד כדי סדר גודל.

 

שתי התכונות הנ"ל הינן ייחודיות למצלמות ה GigE Vision של Teledyne Dalsa.

במידה ולקוח החליט שתקשורת GigE Vision היא סוג הממשק הנכון עבור האפליקציה שלו, ניתן למצוא במשפחת ה GenieNano, מגוון עצום של מצלמות עם סנסורים של החברות המובילות כגון SONY, OnSEMI. אנחנו באסיו ויז'ן מתאימים ללקוח את המצלמה המתאימה לאפליקציה שלו, המערכת האופטית התואמת ונותנים תמיכה מלאה באינטגרציה.

 
שתף
Email
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Print

מאמרים בנושא

DragonFly המצלמה של Teledyne

Modular and Versatile  he Dragonfly S USB3 camera is designed to accelerate the inception stage of imaging application development which addresses the essential need of a modular, compact and lightweight camera for at scale manufacturing, volume based applications and multi camera systems. Compact and Lightweight Compact, lightweight design for handheld

קרא עוד »

האלפא של סוני

SONY ILX-LR1 The ILX-LR1 is a professional camera with a 61.0 effective megapixel, full-frame image sensor, interchangeable E-mount lenses, and full remote operation via the Sony Camera Remote SDK (Software Development Kit), designed specifically for industrial applications. Upgrade your drone pictures and videos with Sony’s advanced imaging technology. Transform your

קרא עוד »

מעבדה היפר ספקטראלית ניידת

מעבדה היפר ספקטראלית היא דבר מורכב בדרך כלל הדורש מלבד המחוש ההיפר ספקטראלי, גם ציוד היקפי לאיסוף נתונים, ביצוע חישובים, תיעוד, תצוגה וכיו"ב. מה הן המגבלות בבדיקות היפר ספקטראליות בשטח? עד היום אחת מהמגבלות לביצוע בדיקות היפר ספקטראליות בשטח היה הסרבול בהבאת הציוד לביצוע מדידות מסוג זה בשטח.כשאומרים ביצוע מדידות

קרא עוד »

שימוש במצלמות היפר-ספקטראליות בחקלאות חכמה

חברת פרוטספק מספקת פלטפורמה לניהול יבולי פירות לבתי אריזה מרמת המטע ועד לשיווק. חברת FruitSpec עושה שימוש במצלמות FX-10 של חברת SPECIM על מנת לאפשר לחקלאים לקבל החלטות טובות יותר הקשורות לניהול היבול שלהן בעזרת נתונים מדויקים כבר בתחילת העונה. החלטות לוגיסטיקה, שיווק ואגרונומיה יכולות להתבסס כעת על אומדני תשואה

קרא עוד »

איך אפשר לוודא אחידות בעוגיות?

עוגיות, ביסקוויטים הם מצרך מבוקש, אך גם מצרך שדורש בקרת איכות בהיבטים רבים בטרם נארז ומגיע אלינו לצלחת. אנחנו רוכשים חפיסת עוגיות וכמו כל מאכל אנחנו מתחילים לאכול כבר עם העיניים. כמו כל לקוח, גם אנחנו מצפים שהן תהיינה אפויות במידה הנכונה, בצבע הנכון, שהטעם שלהן יהיה אחיד כמו שאנחנו

קרא עוד »

הדמיה ב UV – שפע אינפורמציה שאיננו מודעים אליה!

מעבר לגבולות האור הנראה, שפע של אינפורמציה הנסתרת מעיננו אך ניתנת להדמיה באמצעות מצלמות חדשות של חברת Ximea המיוצגת בארץ על ידי חברת AsioVision. פס רחב מ-10 ננומטר עד 400 ננומטר מסתיר דברים שהעין האנושית לא יכולה לראות. על ידי המרת סימנים, נוזלים או כתמים בלתי נראים אחרת לצבעים הנראים

קרא עוד »

מערכת ייחודית לניווט רובוט Cambrian Vision System

החלנו בשיווק, מכירה ומתן שירותי אינטגרציה מלאים למערכת חדישה וייחודית לניווט רובוט. המערכת משמשת למגוון גדול של אפליקציות בהן כפי שיוסבר וכן מתאימה למגוון גדול של הרובוטים המובילים בתעשייה כיום. Cambrian Vision System הינה מערכת המשלבת רובוטיקה ובינה מלאכותית, על מנת לייעל תהליכים רבים בקווי ייצור ולפשט את השימוש ברובוטיקה

קרא עוד »

בדיקת עובי יריעות וציפויים דקים על ידי הדמיה היפר-ספקטרלית

עובי הוא פרמטר איכותי מכריע ביריעות ובציפויים דקים. העובי וההומוגניות משפיעים מאוד על הפונקציונליות של היריעה/ציפוי והם זקוקים לניטור מדויק בזמן אמת תוך כדי תהליך ייצורן. טכניקות רנטגן וספקטרוסקופיה אופטית נמצאות בשימוש נרחב למטרה זו הן במערכות בדיקה שולחניות והן במערכות בדיקה אחרות.

קרא עוד »

איך מבדילים בין סוכר למלח?

בעין רגילה, ערימת גרגרי סוכר וערימת גרגרי מלח נראות ממש אותו הדבר. כיצד נבדיל ביניהן בלי לטעום? מדובר כאן ב סוגיה שפיצוחה נותן מענה לצורך אמיתי של תהליכי ייצור, מיון ואריזה תעשייתית במגוון תחומים. מתי זה נחוץ, אילו בעיות זה פותר ואיך עושים את זה?

קרא עוד »

לשיחת יעוץ

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!