אסיו ויז'ן ותעשייה 4.0 – החשיבות של Machine Vision

מהפכת התעשייה דור רביעי (4.0) והמפעל החכם הינם חלק משמעותי בתקופה הנוכחית. המהפכה מאופיינת על ידי פיתוח והטמעה של מערכות ייצור משולבות מחשב: אינטרנט, מצלמות, חיישנים שקולטים נתונים, שימוש באינטליגנציה מלאכותית, עיבוד נתונים בזמן אמיתי ותקשורת שהיא לא רק בין אדם לאדם אלא בין .מכונה לאדם ובין מכונה למכונה

במסגרת תעשיה 4.0 נדרש שימוש בכל מרכיבי המפעל בטכנולוגיה מתקדמת במטרה להתאים את עצמו לדרישות הלקוח במהירות. ולכן, יש צורך באפיון במדויק של פריטי ייצור ואף לשנותם תוך כדי עבודה, ולקצר את כל תהליכי העבודה משלב הגיית "הרעיון" עד לייצור המוצר.

על מנת לענות על הדרישות הנ"ל לאופטימיזציה ולתקשורת ישירה של תחום ה Machine Vision עם תהליך הייצור ועם קו הייצור, יש צורך בחיבור מתאים של בסיס הנתונים והמערכות המבצעות בדיקות איכות בתהליכי הייצור.

שימוש ב Machine Vision  דיגיטאלי ומרושת במפעל הייצור הוא תנאי הכרחי ליעילות ולגמישות הנדרשות בתהליך.

דרישות אלה קיימות גם בנושא במוצרים המשמשים כמוצרים בטיחותיים שנדרש מעקב יצורי אחריהם. למשל ייצור מבוקר של חלקי רכב (בלמים, מערכות היגוי) בקרת תרופות, ייצור של חלקים קריטיים בתעשיות הביטחוניות והרפואיות ועוד.

מה קיים כיום בתעשיית ה Machine Vision כפי שהיא באה לידי ביטוי במערכות ש AsioVision משווקת ומתקינה בקווי ייצור?

מערכות רבות ממערכות אלה כבר אינן רק עוד מערכת Inspection  באמצעות מערכות ראייה ממוחשבת
מערכות Machine Vision מאפשרות זיהוי מוקדם של כיוון כלשהו בקו הייצור.
כמו לדוגמא: תהליך של ירידה בביצועים שתגרום ,במוקדם או במאוחר, לבעיות איכות בקו הייצור.

חיזוי בעיות עתידיות על ידי ניטור ושימוש ב Machine Vision

בעיות אלה ניתנות לזיהוי באמצעות ניטור כמות התקלות והאופי שלהן כפונקציה של זמן.
משמע, ניתן לחזות תוך כדי הייצור לוח זמנים לצורך תחזוקה בקו הייצור.
אפשרויות אלה תואמות באופן מלא את הפילוסופיה של תעשייה 4.0.

אילו שיקולים כדאי לקחת בחשבון בהכנסת Machine Vision לקו הייצור?

מנהלי קווי ייצור המתעניינים בשדרוג קווי הייצור שלהם על ידי הכנסת Machine Vision, חשוב שישקלו השקעה שתהיה מבטיחה ככל שניתן לעתיד.

כדאי לשים לב שעל קווי ייצור להיות גמישים ככל שניתן לטובת ביצוע שינוי מהיר במוצר ולו רק מבחינת שיווקית, כמו למשל בחזות המוצר ולא רק במהותו.

יש לכך השפעה מיידית על בחירת ספק מערכת הראייה הממוחשבת והיכולת שלו לספק מערכת גמישה למגוון רב של מוצרים וזאת תוך מאמץ אפסי מצד הלקוח.

על מנת לקיים גמישות כזו חשוב לבחור את רכיבי החומרה הנכונים שיכולים להתמודד עם השינויים האלה וכן לבנות בהתאם את האפליקציה.

חברת אסיו ויז'ן (Asio Vision) יכולה לספק גמישות זו באמצעות מגוון המוצרים הרב שבאמתחתה וכן כפועל יוצא של ניסיון רב שנים שנצבר בחברה.

דוגמאות לשילוב המערכות של אסיו ויז'ן עם תפיסת העולם של תעשיה 4.0

אסיו ויז'ן מספקת ומפתחת מערכות בדיקה בקווי ייצור המשתלבות עם תפיסת העולם של תעשייה 4.0.

היבט הגמישות:

חברת אסיו ויז'ן מספקת מערכות לבדיקת מארז של מוצרים בתעשיית המזון. מוצרים בתעשייה זו משנים פניהם חדשות לבקרים. שינויים אלה נובעים משיקולים רבים של היצרן. שיקולי שיווק, שיקולי כשרות, מוצרים חדשים וכיו"ב.

מערכות הבדיקה של אסיו ויז'ן מתאימות את עצמן לאריזות משתנות וזאת בכמעט אפס זמן ובאופן עצמאי על ידי הלקוח.

במערכות ניתנת ללקוח האפשרות ללמד את המערכת כל מוצר חדש העולה על רוחו ובלבד שהמארז עונה על דרישה בסיסית של גודל פיזי שחוזר על עצמו.

המערכות הינן מערכות לומדות, הלומדות את המארזים החדשים ה"מומצאים" על ידי הלקוח.
בנוסף כל הבדיקות מתבצעות תוך חיבור למערכות ה SAP של הלקוח לצורך בקרת הייצור שלו.

היבט התחזוקה החזויה:

חברת אסיו ויז'ן מספקת מערכות לבדיקת מכונות המבצעות אטימת אריזה לצורך טריות מוצרי מזון באמצעות הלחמה.

מערכות אלה בודקות את אטימות המארזים המשווקים לצרכני הספק, ובנוסף, יודעות לחזות כשל צפוי במערכות ההלחמה לביצוע האטימה. זאת בשל היכולת של המערכות לנתר את סוג התקלות ותדירותן ולאתר תקלות חזויות במערכת המבצעת את האטימה.

לסיכום: מה בין תעשיה דור 0.4, Asio VIsion ומערכת של Machine Vision

++ הטמעת רכיב של Machine Vision תורם להכנסת המפעל תחת קטגורית המפעל החכם
++ בהטמעת Machine Vision בקו הייצור יש לשים לב ליכולות המערכת ולשינוי הגדרות המוצר באופן תדיר

שתף
Email
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Print

מאמרים בנושא

DragonFly המצלמה של Teledyne

Modular and Versatile  he Dragonfly S USB3 camera is designed to accelerate the inception stage of imaging application development which addresses the essential need of a modular, compact and lightweight camera for at scale manufacturing, volume based applications and multi camera systems. Compact and Lightweight Compact, lightweight design for handheld

קרא עוד »

האלפא של סוני

SONY ILX-LR1 The ILX-LR1 is a professional camera with a 61.0 effective megapixel, full-frame image sensor, interchangeable E-mount lenses, and full remote operation via the Sony Camera Remote SDK (Software Development Kit), designed specifically for industrial applications. Upgrade your drone pictures and videos with Sony’s advanced imaging technology. Transform your

קרא עוד »

מעבדה היפר ספקטראלית ניידת

מעבדה היפר ספקטראלית היא דבר מורכב בדרך כלל הדורש מלבד המחוש ההיפר ספקטראלי, גם ציוד היקפי לאיסוף נתונים, ביצוע חישובים, תיעוד, תצוגה וכיו"ב. מה הן המגבלות בבדיקות היפר ספקטראליות בשטח? עד היום אחת מהמגבלות לביצוע בדיקות היפר ספקטראליות בשטח היה הסרבול בהבאת הציוד לביצוע מדידות מסוג זה בשטח.כשאומרים ביצוע מדידות

קרא עוד »

שימוש במצלמות היפר-ספקטראליות בחקלאות חכמה

חברת פרוטספק מספקת פלטפורמה לניהול יבולי פירות לבתי אריזה מרמת המטע ועד לשיווק. חברת FruitSpec עושה שימוש במצלמות FX-10 של חברת SPECIM על מנת לאפשר לחקלאים לקבל החלטות טובות יותר הקשורות לניהול היבול שלהן בעזרת נתונים מדויקים כבר בתחילת העונה. החלטות לוגיסטיקה, שיווק ואגרונומיה יכולות להתבסס כעת על אומדני תשואה

קרא עוד »

איך אפשר לוודא אחידות בעוגיות?

עוגיות, ביסקוויטים הם מצרך מבוקש, אך גם מצרך שדורש בקרת איכות בהיבטים רבים בטרם נארז ומגיע אלינו לצלחת. אנחנו רוכשים חפיסת עוגיות וכמו כל מאכל אנחנו מתחילים לאכול כבר עם העיניים. כמו כל לקוח, גם אנחנו מצפים שהן תהיינה אפויות במידה הנכונה, בצבע הנכון, שהטעם שלהן יהיה אחיד כמו שאנחנו

קרא עוד »

הדמיה ב UV – שפע אינפורמציה שאיננו מודעים אליה!

מעבר לגבולות האור הנראה, שפע של אינפורמציה הנסתרת מעיננו אך ניתנת להדמיה באמצעות מצלמות חדשות של חברת Ximea המיוצגת בארץ על ידי חברת AsioVision. פס רחב מ-10 ננומטר עד 400 ננומטר מסתיר דברים שהעין האנושית לא יכולה לראות. על ידי המרת סימנים, נוזלים או כתמים בלתי נראים אחרת לצבעים הנראים

קרא עוד »

מערכת ייחודית לניווט רובוט Cambrian Vision System

החלנו בשיווק, מכירה ומתן שירותי אינטגרציה מלאים למערכת חדישה וייחודית לניווט רובוט. המערכת משמשת למגוון גדול של אפליקציות בהן כפי שיוסבר וכן מתאימה למגוון גדול של הרובוטים המובילים בתעשייה כיום. Cambrian Vision System הינה מערכת המשלבת רובוטיקה ובינה מלאכותית, על מנת לייעל תהליכים רבים בקווי ייצור ולפשט את השימוש ברובוטיקה

קרא עוד »

בדיקת עובי יריעות וציפויים דקים על ידי הדמיה היפר-ספקטרלית

עובי הוא פרמטר איכותי מכריע ביריעות ובציפויים דקים. העובי וההומוגניות משפיעים מאוד על הפונקציונליות של היריעה/ציפוי והם זקוקים לניטור מדויק בזמן אמת תוך כדי תהליך ייצורן. טכניקות רנטגן וספקטרוסקופיה אופטית נמצאות בשימוש נרחב למטרה זו הן במערכות בדיקה שולחניות והן במערכות בדיקה אחרות.

קרא עוד »

איך מבדילים בין סוכר למלח?

בעין רגילה, ערימת גרגרי סוכר וערימת גרגרי מלח נראות ממש אותו הדבר. כיצד נבדיל ביניהן בלי לטעום? מדובר כאן ב סוגיה שפיצוחה נותן מענה לצורך אמיתי של תהליכי ייצור, מיון ואריזה תעשייתית במגוון תחומים. מתי זה נחוץ, אילו בעיות זה פותר ואיך עושים את זה?

קרא עוד »

לשיחת יעוץ

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!